ESEMÉNyEK


CÉGÜNK ELKÖLTÖZIK!

Kedves Partnereink!

2021. októberében cégünk új helyre költözik.

A továbbiakban székhelyünk és levelezési címünk a következő lesz:

1025 Budapest, Palatinus utca 1.

Az eddig ismert vezetékes telefonszámunk ( +36 1 487 3600) és központi e-mail címünk (iroda@fotex.net) nem változik.

unnamed.jpg

Újra megnyitotta kapuit a Sugár Mozi!

A Kormány a 282/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 1. § alapján a veszélyhelyzetet megszüntette. A veszélyhelyzet megszűnésére való tekintettel a Sugár Mozi 2020. június 20. napján újra megnyitotta kapuit!

A nyitóhétvégén óriási Moziünneppel, kedvezményes jegyárral és meglepetésekkel vártuk látogatóinkat. Első 100 vendégünknek ajándék popcornnal, míg az összes vendégünknek egy pohár pezsgővel kedveskedtünk.

Amit a biztonságos mozizásért, valamint látogatónk érdekében teszünk:

A Sugár Mozi területén látogatóink részére védőfelszerelés (maszk, kesztyű) viselése nem kötelező! A Sugár Mozi munkatársai azonban továbbra is maszkban várják kedves vendégeinket!


A büfében a kiszolgálás ismét üzemel. Látogatóink részére a büfében vásárolt, kézzel ehető termékek fogyasztásához a Mozi előterében elérhetővé tettünk díjmentesen felhasználható műanyag kesztyűket.

A büfé- és jegypénztárakban készpénzes és kártyás fizetésre is lehetőség van.

A Mozi előtereiben, mosdóiban van lehetőség kézmosásra, illetve erre a célra kihelyezett eszközökön keresztül kézfertőtlenítésre. 

A mosdókban, előterekben és a termekben a takarítást, fertőtlenítést virucid tisztítószerekkel végezzük nyitás előtt, napközben és zárás után is.

Kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató, magát egészségesnek érző munkatársaink állnak munkába.

Kifejezetten kérünk minden vendégünket, hogy influenzaszerű tünetek gyanúja/érzése/tapasztalása esetén mellőzze a Sugár Mozi látogatását és maradjon otthon.

Várunk mindenkit szeretettel!

Újra nyit a Sugár Fitness

Magyarország Kormányának 170/2020. (IV. 30.) rendelete és vendégeink visszajelzései alapján a Sugár Fitness-t  2020. május 13. napján korlátozásokkal újranyitjuk. 

A Sugár Fitness hétköznapokon 08:00 — 21:00 óra között, hétvégi napokon 8:00 — 20:00 óra között tart nyitva.

A Sugár Fitness területét életkortól függetlenül (a Házirendben foglaltaknak megfelelően 14 éves kortól) saját felelősségre bárki látogathatja.

Edzés alatt szájmaszk és kesztyű viselése ajánlott, a recepción, valamint az öltözőkben kötelező! A terembe belépést követően kérjük, alaposan mossatok kezet, a kihelyezett kézfertőtlenítőket használjátok.

Mindannyiunk egészségének megőrzése érdekében a cardio -és erősítő részeket egy időben maximum 12-12 fő látogathatja. A csoportos óráink látogathatóságát a termek alapterületétől függően, és a 1,5 méter távolság betartásának lehetőségével csökkentettük. 

A pénztárainknál készpénzes fizetés átmenetileg nem lehetséges, csak kártyás fizetést tudunk elfogadni.

A megfelelő higiénia megőrzése érdekében kérjük, hogy a gépeket, súlyokat, szőnyegeket használat előtt és után is alaposan fertőtlenítsétek le, a gépek használata során törölközőt használjatok.

Kérjük, hogy a 1,5 méteres távolságot minden esetben, így az edzés során is tartsátok meg edzőtársaitoktól.

Kifejezetten kérünk minden vendégünket, hogy influenzaszerű tünetek gyanúja/érzése/tapasztalása esetén mellőzze a Sugár Fitness látogatását és maradjon otthon.

Amit a fentieken felül teszünk értetek:

A légkondicionáló berendezéseket fertőtlenítettük, a friss levegő befúvásról természetesen gondoskodunk. A takarítást, fertőtlenítést virucid tisztítószerekkel végezzünk nyitás előtt, napközben és zárás után is. Az órák között fertőtlenítjük a termet, valamint az eszközöket is. Kollégáink maszkban és kesztyűben állnak rendelkezésetekre.

Várunk mindenkit szeretettel!

fitti 2.jpg

Lyconet SPECIAL DAY BUDAPEST

A világ egyik vezető Network-Marketing vállalata a Lyconet is a Sugár Event Centert választotta az év egyik legnagyobb hazai eseményéhez, a Lyconet SPECIAL DAY-hez. A rendezvény keretében nem csak a cég hazai előadói, de Mr. Hubert Freidl a cég alapító tulajdonosa is magas színvonalú előadással nyűgözte le a közel 300 fős hallgatóságot.

X. Magyar Fenntarthatósági Csúcs

A felelősen gondolkodó és cselekvő emberek éves találkozója

A  Piac & Profit, valamint a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara által a Sugár Event Centerben megrendezett konferencia fókuszában idén a rendkívüli katasztrófákat okozó felmelegedés és kontinenstüzek miatti tömeges tudatra ébredés állt. Az eseményre több mint 350 résztvevő volt kíváncsi, akik délelőtt egy plenáris, délután pedig több szekciós előadáson vehettek részt.

XII. Koreai Filmfesztivál

Az idei évben 12. alkalommal került megrendezésre a Koreai filmfesztivál Magyarországon, amely Budapesten a fesztivál központjaként a Sugár Moziban és további 4 városban, összesen 25 dél-koreai alkotással várta az érdeklődőket.

A 6 napos fesztiválon a legújabb kasszasikerek mellett Magyarországon hivatalosan nem forgalmazott friss filmeket és – a koreai mozi 100. születésnapja apropóján – nehezen hozzáférhető filmtörténeti alapműveket is műsorra tűzték a szervezők. Az idei Arany Pálma-díjas Élősködőkön túl többek között bankügyi thrillert, női bűnügyi vígjátékot és a dél-koreai filmgyártás első színes, szélesvásznú produkcióját is láthatta a magyar közönség. 

A filmfesztivál sikerét jelzi az is, hogy 6 nap alatt több mint 3700 vendéget váltott jegyet Mozinkban, a zárónapon pedig egy telt házas vetítésen, 400 vendég előtt került átadásra az idei évben debütáló közönség díj is!

Rekordszámú látogató a Sugár Fitness Nyílt Napján!

November 10-én egy egynapos Nyílt Napra invitálta látogatóit a Sugár Fitness, amely a fitness történetének eddigi legsikeresebb rendezvénye lett. Rekordszámú, összesen 2 119 érdeklődőt vonzott a fitneszterembe az esemény.

Jótékonysági gyűjtés a Magyar Hospice Alapítványnak!

Mint már előző évben is, november 19-én idén is jótékonysági gyűjtést szervezett a Sugár Mozi és a Sugár Fitness. Ezen a napon mindkét üzlet bevételének 10%-át a Magyar Hospice Alapítvány javára ajánlotta fel. December 31-ig a moziban és a fitneszteremben is lehetősége nyílik a látogatóknak a Sugár Mozi és Sugár Fitness Hospice karkötő megvásárlására, melynek bevételét szintén a Magyar Hospice Alapítvány segítésére fordítják.

hospice.jpg

Alföldi Róbert dedikálta A kis herceg című hangoskönyvet

2019. november 16-án az Allee Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában Alföldi Róbert dedikálta az Antoine de Saint-Exupéry világhírű regényéből készült hangoskönyvünket.

2020-ban két Hungaroton-kiadvány az ICMA jelöltjei között


A sikersorozat folytatódik: a Hungaroton az elmúlt három év után ismét felkerült az International Classical Music Awards (ICMA) jelöltjeinek listájára. A kiadó legértékesebb gyöngyszemei közé tartozó, Cziffra György felvételeit három lemezen tartalmazó, a hazai sajtóban kiváló kritikákat kapott albuma a Best Collection, míg a Chopin balladáit és impromptu-jeit a Steinway Művész Farkas Gábor előadásában tolmácsoló lemeze a Solo Music kategóriában kapott jelölést. A jelöltek listáját november 19-én Rémy Franck luxemburgi zenetörténész, a zsűri elnöke hozta nyilvánosságra a nemzetközi bírálóbizottság döntése alapján.

Cziffra.jpg

2019-ben indult sorozatunk, a The Masters Collection katalógusunk legnevesebb művészeinek ikonikus felvételeit gyűjti össze. Olyan felvételeket, melyek nem csak egy életművet, hanem egy kort határoznak meg és a hallgatóknak örök élményt nyújtanak. Sorozatunkban elsőként Cziffra György, a 20. század kimagasló jelentőségű zongoraművészének páratlan örökségéből válogattunk. „Cziffra György neve mindazok számára, akik kicsit is otthonosak a komolyzene világában, a zongorázni tudás szinonimája lett. Ahogyan korábban Liszt Ferenc neve is. Gyakran emlegették Cziffrát Liszt méltó, sőt egyetlen igazi zongorista örököseként. (...) Hangszerének páratlan virtuózává vált, de szellemi értelemben is tökéletes ura lett az általa megformált anyagnak. (...)  Cziffra György, bár mindenkinek a káprázatos virtuóz képe ugrik be róla először, szellemi értelemben is a legmagasabb rendű művészet elkötelezettje és művelője volt.” – írta Mácsai János, zenetörténész.

Farkas.jpg

A Chopin: Ballades & Impromptus című lemezen a zeneszerző összes balladája és impromptu-je szólal meg a Liszt- és Junior Prima Díjas, generációjának egyik legkiemelkedőbb zongoraművésze, Farkas Gábor előadásában. Ahogy Csengery Kristóf fogalmazott: „A négy ballada és a négy impromptu együtt termékeny szerkesztői ötlet, amely lehetőséget ad arra, hogy az előadó erős kontrasztokkal Chopin két eltérő profilját vázolja fel: az epikus-drámai és a szeszélyesen lírai, elegánsan improvizatív megszólalásmódot. (…) Farkas Gábor magasrendű kreativitással aknázza ki a műsor kínálta lehetőségeket. A hangszert fölényes virtuozitással uralja, ujjai alatt a hangzás, ha kell, szimfonikus, ha kell, csipkeszerűen áttört. A hangvétel hol grandiózus, hol álmodón gyengéd, a telt harmóniák ércesek, a díszítések gyöngyözők. A legfontosabb azonban talán a szuverenitás: a zene hiteles hangsúlyokkal, beszédes tagolással él és lélegzik értelmezésében.” (Magyar Narancs, 2019. június 20.)

Az International Classical Music Awards (ICMA) a világ vezető független hanglemez-szakmai díja, amelynek odaítélésében üzleti-kereskedelmi szempontok nem játszanak szerepet. A nemzetközi zsűri elnöke Rémy Franck, a luxemburgi Pizzicato szaklap főszerkesztője. A zsűriben részt vevő további médiumok és szervezetek: Andante (Törökország), Crescendo (Belgium), das Orchester (Németország), Deutsche Welle (Németország), Gramofon (Magyarország), MDR Kultur és MDR Funkhaus (Németország), Musica (Olaszország), Musical Life (Oroszország), Musik & Theater (Svájc), Opera (Nagy-Britannia), Orpheus (Oroszország), Polskie Radio Chopin (Lengyelország), Radio 100,7 (Luxemburg), ResMusica (Franciaország), Rondo Classic (Finnország), Scherzo (Spanyolország), Unison (Horvátország).

Cziffra György albuma olyan neves karmesterek felvételeivel került a jelöltek közé, mint Claudio Abbado (Bruckner: Symphonies Nos 1 & 9), Sir Colin Davis (Berlioz Odyssey), Sir John Eliot Gardiner (The Complete Beethoven Recordings) vagy Bernard Haitink (Portrait: Beethoven – Bruckner – Haydn – Mahler). Farkas Gábor lemeze pedig többek között Fejérvári Zoltán (Janácek: On an Overgrown Path – In the Mists, Sonata 1.X1905) és Schiff András (Schubert: Sonatas & Impromptus), vagy Jevgenyij Koroljov (Brahms: Intermezzi), Gidon Kremer (Weinberg: 24 Preludes for Violin Solo) és Elisabeth Leonszkaja (Schubert: Piano Sonatas – Wanderer Fantasie) felvételeivel versenyez a kategória első helyéért.

Az International Classical Music Awards díjkiosztó gálakoncertjét 2020. április 30-án a sevillai Teatro de la Maestranzában rendezik, ahol a John Axelrod vezényelte Sevillai Királyi Szimfonikus Zenekar lép fel.

Újabb ötcsillagos kritika a Hungaroton Existentia című albumáról, ez alkalommal a Magyar Narancsban

existentia.jpg

A barokk korban az orgonista a zene polihisztora volt: istentiszteleteken játszott, vezényelte a templom kórusát és zenekarát, tanított és komponált. Mai utódai is sokoldalúak: Karosi Bálint a manhattani Saint Peter’s Church kántoraként semmiben sem marad el 17-18. századi elődei mögött.

Új lemezén zeneszerzőként mutatkozik be: 2. concertója orgonát, ütőhangszereket és vonósokat foglalkoztat, Hármasversenyében cimbalom, hárfa és gitár hozza létre a mű különleges hangszínvilágát, Existentia című, háromtételes szimfonikus költeménye pedig Weöres Sándor verseiből ihletet merítve önti hangokba, amit a zeneszerző létről és nemlétről gondol.

Karosi nyelve posztmodern. Nyersanyagként felhasználja vagy idézi korábbi korok műveit, természetes gesztussal hivatkozik Poulencre, Lisztre, Bartókra, Ligetire, a magyar népdalra vagy – a Hármasverseny középső tételében – a keleti zenére. Most megismert opusainak fontos tulajdonsága a drámai és a lírai hangvétel egyensúlya, a rendkívüli színgazdagság, végül a látomásos, nemegyszer álomszerű hangulat.

A felvételek kitűnők. A New York-i Spectrum Symphony David A. Grunberg, az Anima Musicae kamarazenekar Horváth Balázs, a bostoni Modern Orchestra Project Gil Rose vezényletével játszik, Charles Kiger (ütőhangszerek), Razvaljajeva Anasztázia (hárfa), Környei Miklós (gitár) és Szalai András (cimbalom) éppúgy anyanyelvi szinten beszéli Karosi zenei idiómáját, mint a szerző, aki maga szólaltatja meg a 2. concerto orgonaszólamát. Az Existentia fináléjában a szopránszólót Karosi édesanyja, Pászthy Júlia hangján halljuk.

Ferencsik kezdőknek és haladóknak – az Élet és Irodalom írt kritikát a Hungaroton albumáról

masters-ferencsik.jpg

The Masters Collection címmel pár hónapja új sorozatot indított a Hungaroton. „…legnevesebb művészeinek ikonikus felvételeit gyűjti össze” a cég e kiadványokban. „Olyan felvételeket, melyek nemcsak egy életművet, hanem egy kort határoznak meg…” – foglalják össze a szerkesztők az alapelveket a lemezborítón. Eddig három album jelent meg, mindegyik három-három CD-t tartalmaz. Mintegy három és félórányi zene már alkalmas arra, hogy ha csak keresztmetszetszerűen is, képet adjon egy-egy előadói pályáról, még ha az a legnagyobbak és legösszetettebbek közé tartozik is.

Márpedig úgy fest, itt valóban a legnagyobb életművekről van szó: az eddig megjelent három doboz közül az első Cziffra György magyarországi felvételeiből válogat, a második a Tátrai Vonósnégyes néhány emlékezetes hanglemezét teszi közzé újra, míg a legutóbbi gyűjtemény, amelyről ebben a cikkben lesz szó, Ferencsik János portréját kínálja. Egy olyan lemezalbum, amely a The Masters Collection sorozatban jelenik meg, részben arra jó, hogy azoknak, akik még életében hallhatták a kiválasztott előadót, felidézze művészetüket, de tekintettel arra, hogy régi nagyságokról van szó, egy másik lehetséges funkció legalább ilyen fontos: az újabb generációk ezekből az antológiákból ismerhetnek meg olyan kivételes művészeket, akiknek eddig csak hírét hallották.

Ferencsik János (1907–1984) valóban a legnagyobbak egyike volt: olyan muzsikus, akinek személye és munkássága hosszú korszakot határozott meg. Formátuma már a két világháború között kibontakozott: nem véletlen, hogy 1940. október 8-án, a Magyarországról emigráló Bartók Béla és Pásztory Ditta búcsúkoncertjén, a Zeneakadémián éppen a harminchárom éves Ferencsik vezényelte a Székesfővárosi Zenekart. A Nemzeti Zenedében Lajtha Lászlótól tanult zeneszerzést, Fleischer Antaltól vezénylést, hangszerelést, partitúraolvasást, de sokakkal ellentétben ő nem volt a budapesti Zeneakadémia neveltje, sőt más zeneakadémiáé sem. Nem volt erre ideje, mert már húszévesen az Operaházba került korrepetitorként, hogy alig néhány évvel később olyan európai zenei műhelyekben dolgozhasson, mint Bayreuth, Salzburg, Bécs. 1945 után, sőt korábban is lehetősége lett volna arra, hogy mint néhány más honfitársa, Nyugaton építse tovább karrierjét, ő azonban Magyarországot választotta. Nagy hatalmú muzsikus lett idehaza, a magyar zenei élet egyik legfőbb ura az opera és a hangversenyélet területén egyaránt, s ez negatívumokkal is járt: sokan, s nem teljesen alaptalanul, az ő szigorú, de inkább a hangverseny ihletet adó szituációjára, mint a próbák aprólékos munkájára építő muzsikusegyéniségének nagyvonalúságát okolták azért a színvonalbeli stagnálásért, amely a hetvenes évekre a magyar zenekari kultúrában kialakult, s amelyből 1983-ban Fischer Ivánnak és Kocsis Zoltánnak kellett kiragadnia a magyar zenei gondolkodást a Budapesti Fesztiválzenekar megalapításával.

The Masters Collection Ferencsik-albumának összeállítása nem lehetett kockázatmentes feladat, mert a karmesternek vannak szürke, rutinszerű felvételei is. Ez az antológia azonban a legelőnyösebb módon világítja meg a dirigensi profilt. Ráadásul nem mindig veszélytelen művekben. Az első CD-t Beethoven 5. szimfóniá_ja nyitja. Hallhatnánk idejétmúltan romantizáló, túlzásoktól sem mentes olvasatot is – ehelyett tiszta és világos, erőteljes, de egyszersmind fegyelmezett koncepciójú, megragadó előadást élvezhetünk. Hasonló jók mondhatók el Schubert _8. (Befejezetlen) szimfóniá_járól is: Ferencsik muzsikálását itt is egyensúly és mérték, ugyanakkor színgazdagság és költőiség jellemzi – és a korai romantika sejtelmessége. A két szimfónia között egy versenymű egy harmadik bécsi szerző, Mozart tollából: az _Esz-dúr kürtverseny (K. 447) Friedrich Ádám szólójával csupa könnyedség és játékosság, elegancia és természetesség – olyan interpretáció, amelyet az azóta eltelt évtizedek historikus produkciói sem érvénytelenítenek.

A második lemez Ferencsik Bartók- és Kodály-interpretációiból ad ízelítőt (Táncszvit, Cantata profana, Háry-szvit, Marosszéki táncok). A karmester Bartókja markáns, erőteljes, Kodálya színgazdag, temperamentumos. A harmadik CD-n az Ünnepi nyitány, a Bánk bánrészletei és a Hunyadi László Palotás_a reprezentálja Ferencsik meghatározó kapcsolatát Erkel zenéjével, Liszt _Les Préludes-je a nagy 19. századi romantikus szimfonikus költeményei iránti affinitását, Delibes (Csárdás), ifj. Johann Strauss (Kék Duna-keringő) és Berlioz (Rákóczi-induló) a népszerű zsánerdarabok hatásos tolmácsolása területén megmutatkozó eleganciáját. A válogatás tehát, amellett, hogy időtállónak, igényesnek és modernnek mutatja Ferencsik művészetét, sokoldalúságát, rugalmasságát és a magyar zene iránti elkötelezettségét is érzékelteti, a szólistákat is foglalkoztató művekben pedig a korabeli magyar előadó-művészet kontextusába helyezi olyan partnerek szerepeltetésével, mint Ágai Karola, Komlóssy Erzsébet, Réti József, Simándy József, Faragó András és a már említett Friedrich Ádám. Fontos, hogy nemcsak az Állami Hangversenyzenekart, de a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát is hallhatjuk a lemezeken – így Ferencsik kiteljesedett, nagy korszakának mindkét meghatározó zenekari kapcsolatát méltón reprezentálja a kiadvány.

Ötcsillagos kritika a Hungaroton Chopin: Ballades & Impromptus albumáról a Magyar Narancsban

chopin-impromptus.jpg

A lengyel romantikus életének túlnyomó részét hazájától távol töltötte – részben ez tette zenéjét hasonlíthatatlanul nosztalgikussá és fájdalmassá. Művészete alkotás és előadás egységét jelenítette meg: őt hallgatva a kortársak e kettő egymást inspiráló szerepét tapasztalták meg. Chopin a szalonok körülrajongott virtuóza volt, ugyanakkor a zongora-írásmód megújítója, akinek sikerült eredetit alkotnia ezen a hangszeren egy olyan korban, amelyet Liszt uralt.

Két markánsan különböző műfaj találkozik a lemezen: a zeneszerző saját „találmánya”, a zongoraballada, amelynek romantikus elbeszélő hangvételét részben Mickiewicz költeményei ihlették, és az impromptu, amelyet elsőként Schubert tett nevezetessé a zenében, s amelynek, mint a latin in promptu (= készenlétben) kifejezés jelzi, a rögtönzésszerű zenei kifejezésmód alkotja magatartásbeli lényegét. A négy ballada és a négy impromptu együtt termékeny szerkesztői ötlet, amely lehetőséget ad arra, hogy az előadó erős kontrasztokkal Chopin két eltérő profilját vázolja fel: az epikus-drámai és a szeszélyesen lírai, elegánsan improvizatív megszólalásmódot.

A Tokióban élő és tanító Farkas Gábor magasrendű kreativitással aknázza ki a műsor kínálta lehetőségeket. A hangszert fölényes virtuozitással uralja, ujjai alatt a hangzás, ha kell, szimfonikus, ha kell, csipkeszerűen áttört. A hangvétel hol grandiózus, hol álmodón gyengéd, a telt harmóniák ércesek, a díszítések gyöngyözők. A legfontosabb azonban talán a szuverenitás: a zene hiteles hangsúlyokkal, beszédes tagolással él és lélegzik értelmezésében.

A Hungaroton a 90. Ünnepi Könyvhéten

2019. június 13. és 17. között került megrendezésre a 90. Ünnepi Könyvhét, amelynek új budapesti helyszínén, a Duna-korzón a Hungaroton ismét önálló standdal és exkluzív kínálattal képviseltette magát. A hangoskönyv-sorozat mellett népszerűek voltak a klasszikus zenei valamint gyereklemezek, pénteken Kováts Adél, vasárnap Kern András várta dedikálással a vásárlókat.